همکاری با ما

بسیار خرسندیم که جهت همکاری در تدریس زبانهای خارجی، موسسه کیش ایر را انتخاب کرده اید. مایه افتخار و مباهات موسسه ماست که از ابتدای تاسیس تا کنون توانسته ایم با اساتیدی همکاری کنیم که جزو برجسته ترین نیروهای آموزشی شهر ما به طور خاص، و از جمله برترین های کشور به طور عام بوده اند.
و این نکته جز در سایه جدیت کارشناسان ما در دپارتمان جذب مدرس موسسه کیش ایر میسر نبود. این بزرگواران همیشه کیفیت آموزشی در موسسه کیش ایر را بر هر چیز دیگری ارجح دانسته و همواره تمام تلاش خود را کرده اند تا با انتخاب برترین ها، بتوانیم بهترین خدمات آموزشی را در اختیار مخاطبان خود قرار دهیم و رضایتمندی زبان آموزان و خانواده ایشان را از آن خود نمائیم.
اکنون که شما عزیز بزرگوار متمایل به تدریس در این مجموعه آموزشی هستید، و به ما این افتخار را عطا می کنید که به خانواده بزرگ، پر تلاش و صمیمی کیش ایر بپیوندید، لازم است مقررات و مراحل جذب و گزینش مدرس در این موسسه را مطالعه نمائید:

جذب و گزینش مدرس زبان های خارجی

جذب مدرسان زبانهای خارجی به طور مستقیم زیر نظر مدیریت موسسه و کارشناسان جذب مدرس هر یک از گروه های زبانی بر اساس فرآیند زیر انجام می شود.
۱٫ متقاضیان شرکت در فرآیند جذب مدرس باید واجد شرایط زیر باشند:
الف: شرایط عمومی
 تابعیت جمهوری اسلامی ایران بنا به مندرجات کارت ملی معتبر
 اثبات عدم وابستگی به هیچ یک از جناح های سیاسی مغایر با سیستهای دولت فخیمه جمهوری اسلامی
 اثبات عدم سوء پیشینه جنائی و سوء شهرت اجتماعی (چه در فضای حقیقی و چه در فضای مجازی)
 حداقل سن ۲۰ سال و حداکثر ۳۵ سال (برای تدریس در گروه کودکان و نوجوانان)
 حداقل سن ۲۴ سال و حداکثر ۴۵ سال (برای تدریس در گروه بزرگسالان)

ب: شرایط تخصصی
 دارا بودن مدرک تحصیلی لیسانس به بالا
تبصره: دانشجویان سال آخر دوره لیسانس با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه و یا مراکز آموزش عالی معتبر می توانند تقاضای شرکت در فرآیند جذب مدرس را به دفتر موسسه تسلیم نمایند.
تبصره: دانش آموختگانی که مدرک تحصیلی مرتبط داشته باشند نسبت به سایر متقاضیان از الویت برخوردار نیستند و در فرآیند جذب مدرس صرفاً به توانمندی زبانی ایشان در فعالیت حرفه ای موضوعه جذب مدرس توجه خواهد شد، اما در فرایند پرداخت حق الزحمه دارندگان مدارک تحصیلی مرتبط و یا افرادی که در دوره های ضمن خدمت شرکت کرده اند از میزان پرداخت بیشتری برخوردار خواهند شد.
 توانمندی زبانی پیشرفته
۲٫ فراخوان عمومی برای جذب مدرس جدید از طریق روشهای اطلاع رسانی عمومی از جمله نصب بنر، پوستر و نیز شبکه های اجتماعی اعلام می شود که شرایط عمومی و تخصصی متقاضیان تدریس، زمان شروع و خاتمه ثبت نام از متقاضیان و تاریخ و ساعت برگزاری آزمون را به وضوح در بر می گیرد.
۳٫ ثبت نام متقاضیان در فاصله زمانی ذکر شده صرفاً با مراجعه حضوری متقاضی در دفتر آموزش و ارائه مدارک مورد نیاز انجام می پذیرد.
۴٫ متقاضی می بایست مدارک مورد نیاز زیر را در زمان ثبت نام به مسئول آموزش زبان عمومی تسلیم نماید:
• اصل و تصویر شناسنامه و کارت ملی
• دو قطعه عکس پرسنلی
• اصل و تصویر آخرین مدرک تحصیلی، گواهی موقت پایان تحصیلات، و یا گواهی اشتغال به تحصیل (برای دانشجویان سال آخر)
• یک عدد پوشه
• تکمیل فرم تقاضای تدریس (به زبانی که فرد متقاضی تدریس آن زبان می باشد) که در زمان ثبت نام از سوی مسئول آموزش در اختیار وی قرار می گیرد.
• ارائه درخواست کار به زبان فارسی
توجه: فرم تقاضای تدریس می بایست تماماً در محل موسسه تکمیل گردد.
• پرداخت هزینه شرکت در آزمون که هر ساله توسط هیئت مدیره تعیین و به مدیر موسسه ابلاغ می شود و الصاق رسید آن به مدارک متقاضی
• تکمیل برگه منوگراف که توسط مسئول آموزش زبان عمومی در حضور متقاضی و پس از دریافت کلیه مدارک انجام می شود.
۵٫ مدارک درخواست متقاضی پس از پایان یافتن زمان ثبت نام توسط کارشناسان مربوطه مورد بررسی قرار خواهد گرفت و واجدین شرایط به دفتر آموزش معرفی شده تا برای شرکت در آزمون کتبی از ایشان دعوت به عمل آید.
۶٫ نتیجه آزمون کتبی ظرف یک روز کاری پس از برگزاری آزمون از سوی مسئول امتحانات به مدیر موسسه اعلام می شود و متقاضیانی که موفق به اخذ نمره قبولی شده اند برای شرکت در آزمون مصاحبه حضوری دعوت می شوند.
۷٫ آزمون مصاحبه برای هر یک از زبان های مورد نظر در روزهای جداگانه و توسط کارشناس جذب مربوطه و مدیر موسسه انجام می شود.
توجه: آزمون مصاحبه باید صرفاً توانمندی های زبانی، آکادمیک و رفتاری متقاضیان را مورد ارزیابی قرار دهد و هیچگونه تبعیض قومی – ملیتی، جنسیتی و مذهبی و یا تعصبات غیر حرفه ای کارشناس و یا مدیریت موسسه نباید مبنای جذب مدرس جدید واقع شود.
۸٫ مصاحبه متقاضیان در دو بخش توانائیهای عمومی و توانائیهای حرفه ای انجام می پذیرد و فرم های مربوطه در حین انجام مصاحبه توسط کارشناس تکمیل شده، امضاء می شود و دلایل موافقت و یا مخالفت کارشناس با پذیرش متقاضی به وضوح در قسمت مربوطه ذکر می شود.
۹٫ نتیجه آزمون مصاحبه ظرف یک روز کاری از طریق سایت موسسه به اطلاع متقاضیان می رسد و پذیرفته شدگان این مرحله برای شرکت در دوره های تربیت مدرس دعوت می شوند.
۱۰٫ چنانچه هر یک از متقاضیانی که در مرحله آزمون مصاحبه موفق عمل نکرده باشند بخواهند دلایل عدم پذیرش خود را جویا شوند، مسئول امتحانات موظف است ظرف سه روز کاری پس از دریافت درخواست متقاضی جلسه ای حضوری با کارشناس جذب ترتیب دهد که در آن کارشناس جذب موظف است جزئیات دلایل عدم موفقیت وی را با حفظ اسرار داخلی موسسه در اختیار وی قرار دهد.
توجه ۱: کلیه مدارک شناسایی و حرفه ای متقاضیانی که در مرحله آزمون کتبی موفق نشده اند، ظرف دو روز کاری پس از اعلام نتایج به ایشان عودت داده می شود. کلیه مدارک متقاضیانی که موفق به گذراندن مصاحبه نشده باشند به مدت چهار ترم آموزشی در موسسه نزد مسئول امتحانات بایگانی می شود.
توجه ۲: متقاضیانی که موفق به پذیرش در مرحله آزمون مصاحبه شفاهی نشده باشند می توانند در نوبت بعدی آزمون مصاحبه شرکت نمایند مشروط به اینکه بیش از سه ترم آموزشی از برگزاری آزمون کتبی ایشان نگذشته باشد.
۱۱٫ پذیرفته شدگان در مرحله مصاحبه وارد مرحله تربیت مدرس Instructor Training Course (ITC) می شوند. کلاسهای تربیت مدرس در دو مرحله عمومی و تخصصی طبق برنامه زیر برگزار می شود:

مرحله آموزش عمومی:
این مرحله که اولین مرحله دوره تربیت مدرس است و به مدت سه جلسه که هر جلسه به مدت ۹۰ دقیقه به طول می انجامد، توسط کارشناس جذب موسسه برگزار می شود که شامل موضوعات زیر است:
• خصوصیات مدرس موفق
• باید ها و نبایدهای تدریس
• رفتار حرفه ایی و روانشاسی تدریس
• نحوه برخورد موثر با زبان آموزان و والدین
• روش های ارزیابی و آشنایی با گرید شیت های گروه های مختلف آموزشی
• روش ارتقاء سطح
• روش تهیه طرح درس
• آشنایی با متد های مختلف آموزش زبان انگلیسی و معرفی متد مورد استفاده در موسسه

مرحله آموزش تخصصی:
این مرحله متقاضیان تدریس را به طور جداگانه با روشهای تدریس مقطع کودکان و نوجوانان، و مقطع بزرگسالان با بهره گیری از متودولوژیهای مدون موسسه و زیر نظر کارشناسان جذب و بازدید موسسه آشنا می سازد. این دوره ها به مدت ۵ جلسه که هر جلسه ۹۰ دقیقه به طول می انجامد برگزار می شود. در انتهای دوره، متقاضیان باید یک تدریس نمونه در حضور سایر متقاضیان، کارشناس جذب و مدیر موسسه ارائه دهند که در صورت موفقیت طی گزارش کتبی کارشناس به مدیر موسسه به ناوگان موسسه ملحق می شوند.
مدیر موسسه فرم جذب مدرس / مدرسان جدید الورود را به دفتر برنامه ریزی آموزش ارائه می دهد تا برای مدرس / مدرسان جدیدالورود کلاس در نظر گرفته شود.
توجه: مدرسان جدیدالورود صرفنظر از مدرک تحصیلی و یا سابقه کار، باید از اولین سطح آموزشی هر مقطع شروع به کار نمایند و بر اساس روشهای ارتقای مدرسان تدریجاً سطوح بالاتر را تدریس نمایند.
توجه: مدرسان جدیدالورود باید در اولین ترم کاری خود حداقل یک بار توسط کارشناس بازید از کلاس مورد ارزیابی قرار گیرند.